भारतसितको समझदारि अनुसारनै राजिनामा : द हिन्दुस्तान टाईम्स

भारतबाट प्रकाशित हुने द हिन्दूस्तान टाईम्स दैनिकले प्रचण्डले किन राजिनामा दिए भनेर खबर छापेको छ। त्यसमा प्रचण्डले भारतकै इशारामा प्रचण्डले राजिनामा दिएको उल्लेख गरेको छ । शक्ति बाँडफाँडको आर्किटेक्ट भारत भएको र त्यहि अनुसार नेपाली कांग्रेस र माओवादी केन्द्रलाई मिलाएको हिन्दूस्तान टाईम्समा छ ।  द हिन्दुस्तान टाईम्सकालागि प्रशान्त झाले लेखेको समाचारमा त्यस्तो उल्लेख गरेको हो ।

द हिन्दुस्तान टाईम्सले प्रकाशित गरेको समाचारमा चिनले अघिल्लो सरकार भएका बेला केपी ओलीसितै रहेर ‘वामपन्थी एकताको’ सरकार बनाओस् भन्ने चाहेको तर भारतले भने ओलीलाई हटाउन चाहेकोपनि उल्लेख छ । भारतले नेपाली कांग्रेस, माओवादी केन्द्र र मधेशीहरु सम्मिलित सरकार चाहेको थियो । ओलीलाई हटाउन चाहन्थ्यो । ओलीले भारतिय बिरोधी राष्ट्रवादलाई उरालेकोपनि पत्रिकामा उल्लेख छ । ओलीले अलगाववादी संविधान बनाउन खोजेको आरोपपनि लगाएको छ । कस्तो अलगाववादी संविधान हो भन्ने स्पष्ठ नलेखेपनि उसले मधेशमा अलग राज्यसरह माग गर्दै आएका मधेशी दलहरुको मागलाई संवोधन नगरि पेलेर संविधान बनाउन खोजेको भन्ने संकेत दिन खोजेको हुन सक्छ ।

प्रचण्ड भारततिर ढल्किएको र शक्तिको साझेदारीकालागि  नेपाली कांग्रेसका सभापति शेर बहादुर देउवासित मिलेकोपनि द हिन्दुस्तान टाईम्सले आरोप लगाएको छ । शक्तिमा साझेदारी गर्ने त्यो सहमति कस्तो थियो त ? मधेशी दलहरुले उठाएका मागहरुलाई संवोधन हुनेगरि संविधान संशोधन गर्ने ।

मधेशीहरुले माग राखे अनुसार संविधान संसोधन गरेर अर्को चरणको निर्वाचन गर्ने सहमतिमा सरकारको नेत्रित्व गरेपनि संविधान संसोधन गरेर मधेशीका माग संवोधन नगरि नेत्रित्व छोडेकाले प्रचण्ड सफल नभएकोपनि द हिन्दुस्तान टाईम्सले उल्लेख गरेको छ ।

 • Devi Nepal

  कटी हास्नु म त हसेरै मर्ने भये… समाचार लेख्ने, पडने, बिश्वास गर्ने पनि पार्टी अनुसार नै हुने भो नेपालमा

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]

 • DB

  computer मा टाइप गरि लेखेकाे हाे।य।याे hindu times अखबारकाे अक्षर हाेइन ।नक्कलि fake news समाचार ….

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]

 • jeevan

  वावुरामलाइै उछिन्दै पुष्पकमल दाहाल भारतकाे प्याराे वन्ने काेसिश गरे त्यसैमा अापः्नाे राजनितिक भविष्य देखे शेरे स‍गकाे सहवास दिगाे रहेस ।

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]

 • प्रकाश रेग्मी

  कुरा यस्तेा पाे????????

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]

 • Yok

  whether or not this news is genuine but there if no doubt that this present government was formed under direction of India, and as it is moving accordingly.

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]

तपाईको प्रतिक्रिया दिनुस्
नेपालीमा लेख्ने/नलेख्ने(To type in English, press Ctrl+g)

WP-SpamFree by Pole Position Marketing