झुक्काएर नेपाल पुर्‍याइएकि कविता बेल्जियम फिर्ता

आफ्ना कागजपत्रहरु आफ्नै पतीले झुक्क्याएर लगिदिएपछि कविता गौतम नेपालमा अलपत्र परेकि थिईन् । पतीले अनेक आश्वासन दिएर उनलाई नेपाल लगेपछि त्यहिँ छोडेर आफू बेल्जियम फर्केका थिए । उनका कागजपत्र पनि उनका पतीले बेल्जियम ल्याएका थिए र कविता नेपालमै अलपत्र परेकि थिईन् । तिनै कविता अन्तत बेल्जियम फिर्ता हुन सफल भएकि छन् ।

आफ्ना पतीले कागजपत्र झुक्काएर लगिदिएपछि उनी बेल्जियम फर्किन सकेकि थिईनन् । त्यसपछि करिब दुई महिनादेखि उनले बेल्जियमका संघ संस्था, परिचित नेपाली र पत्रकारसमक्ष आफूलाई बेल्जियम फिर्ता ल्याइदिन सहयोगको याचना गरेकि थिईन् । तर उनलाई सहयोगकोलागि एन आर एन बेल्जियम लगायत बेल्जियमस्थित संस्थाहरुले खासै चासो दिएनन्  । बेल्जियममा नेपाल र नेपालीको सेवा गर्ने भन्दै छ दर्जन भन्दा बढि संस्था दर्ता भएका छन् । तिनले नेपाल र नेपालीको हितका नाममा चन्दा उठाउँछन् । राजनितिक तथा अन्य जमघट, सांस्क्रितिक लगायतका कार्यक्रम भने गर्छन् ।

कविता गौतमले संघ संस्थाबाट सहयोग नपाएपछि उनको घटनाबारे बेल्जियमस्थित पत्रकार निलम घिमिरेले आवाज उठाएकि थिईन । कविता गौतमका पक्षमा बोलेको भन्दै घिमिरेलाई धाकधम्कि दिईएको थियो । उनले त्यसको प्रतिवाद गर्दै आएकि थिईन् । त्यसपछि उनको पक्षमा विष्णु भुजेल लगायतका केहि ब्यक्तिहरुले साथ दिँदै आएका थिए । उनलाई बेल्जियम फिर्ता ल्याउने मेसो मिलाउन भुजेल, लोक दहाल लगायतले बेल्जियमस्थित बेल्जियन संघसंस्थामार्फतपनि पहल लिएका थिए ।

कविता गौतमलाई बेल्जियम फिर्ता ल्याउन सफल भएपछि उनी बेल्जियम ओर्लिएको दिन हिजो उनलाई सहयोग दिने भुजेल, दहाल, शेर बहादुर छन्त्याल, पत्रकार सन्तोस न्यौपाने, निलम घिमिरे र  बेल्जियन समाजसेवी डा लुक लगायतका ब्यक्तिहरु विमानस्थल पुगेका थिए । उनीहरुले कवितालाई अबको बसाईका बारेमा कानुनी तथा अन्य सामाजिक र प्रक्रियागत विषयमा जानकारि दिएका थिए । उनको बसाईलाई बेल्जियममा कसरि सहज बनाउन सकिन्छ भन्ने विषयमा छलफल गरेका थिए ।

फोटो- शेर बहादुर छन्त्याल

 • Tere Nam

  Ani pati ko name chai ke ho ?

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]

 • Ale

  Such an incomplete news – no background information, no details, nothing. It did not make no sense to me.
  I am a regular follower of the blog but I am not not from Belgium. Neither I know Kabita nor anybody mentioned in the story. I might have missed, but had never heard anything related to this news.

  The story would make sense if the writer/reporter had included information like who Kabita is, how long was she in Belgium for and at what status (visa status)she was staying in the country. Why didn’t see seek assistance/support from nearest Belgian Embassy? Why didn’t she report the case to police if her husband is a fraud?

  Kasto khallo news publish gareko hola.

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]

तपाईको प्रतिक्रिया दिनुस्
नेपालीमा लेख्ने/नलेख्ने(To type in English, press Ctrl+g)

WP-SpamFree by Pole Position Marketing