फोटोमा जिवजन्तु (३२ औं भाग)

 • someone

  नेपालको समचार :- ” लाली गुराँश नगरपालिका , तेरह्थुम , दिलीप कुमार लिम्बुले , गाईपालन , घाँस खेती , एलैची खेती गरेर , महिनामा 1 लाख बचत गर्छन। ” (1) समाचार पढेर धेरै नेपालीले बिस्वास गरेनन। बिस्वास गर्नको लागि टाउको ले पनि बुझन परेयो नि :- म बिस्वास गर्छु , त्यो सम्भब छ, र सत्य नै होला। (२) मैले नेपालमा हुदाँ 25 वटा गाई पालेको थिए। र साथ साथै तरकारी खेती पनि गरेको थिए। मैले पनि महिनामा 1 लाख बचत गर्थेये। (३) कता बाट यो राडी नेपाल मोरीछे र Love परेर , नेपालको गाईपालन बेचेर , कुइरेको मुलुक लागियो। अहिले सानो छोराछोरी छन। सम्झिन त नेपाल नै सम्झिन्छु , यहां आफै मेशीन बनेर काम गर्ने परेको छ , ख्याल दु:ख लाग्दैन र ! के भन्नि ?? ( ४) नेपालमा कस्तो खाइन्थेयो। यो मुझि ठाउमा , कहिले कहिले देखि Cold store मा धड्याएर , धाड़ियेर आको खाना पर्छ। ( ५) नेपालीहरु , आफ्नो देशमा , गाई पाले पनि मिठै खाना पाइन्छ , राम्रै लाउन पाइन्छ , आफ्नै माटोमा बिकास गरे हुन्छ . अर्काको देशमा मेशीन बनेर काम गर्नी तर , मूसो जस्तो , मतलबै छैन।

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]

 • sabailaai vnnuhoss

  सी पि मैनालीले भनुभयो , ” हिन्दी राष्ट्रिय भाषा हुनै सक्दैन नेता मैनाली ” . नेपालमा जन्मेको र नेपालको एकमुठी खाएको जस्तो गरेर बोलिस की । राजनीती अलिकति भने पनि जानेको रहैछ। हामी जनजाति हो , राम्रो कुरो गर्नेलाई राम्रै आँखाले हेर्नुपर्छ , गन्नुपर्छ। (१) सबै नेपालीहरुलाई पनि यो सिकाउन पर्छ , ” हिन्दी राष्ट्रिय भाषा त के कुरो नेपालको भाषै हैना। ” भनेर। नत्रभने , भारतको गरीब पूरै नेपाल भरियो , भोली लखेट्छ।

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]

तपाईको प्रतिक्रिया दिनुस्
नेपालीमा लेख्ने/नलेख्ने(To type in English, press Ctrl+g)

WP-SpamFree by Pole Position Marketing