सत्तामा नहुँदा राष्ट्रियताको राग, सत्ता पाएपछि चुपचाप

 – भोला लामिछाने, यूरोप

नेपाली कांग्रेस सत्तामा हुँदा एमालेले नाकाबन्दी नाकाबन्दी भन्दैमा बितायो । नेपाली जनतामा ‘वाह राष्ट्रीयता’ भन्ने बनायो । राष्ट्रीयताको सवालमा कांग्रेसले भारतसँग घुडा टेक्दै उसैको पछी परेको भन्दै गाली गरेर बितायो । चुनावी माहौलसम्म आईपुग्दा वाह एमाले भन्नेपनि बनायो । त्यो बाहेक केही नहुने रहेछ भन्ने कुरा अहिले एमाले सत्तामा हुँदा प्रमाणीत भएर आयो ।

चुनाव अघि नाकाबन्दी बाहेक केही नभनेको एमाले चुनाबपछि सरकार बन्यो । अहिले अन्य कुरा भनेपनि नाकाबन्दी भन्ने शब्दको उच्चारणसम्म गरेको छैन । किनभने अब यो भन्ने पालो त नेपाली कांग्रेसको पो रहेछ । हिजो सत्तामा छँदा भारतीय नाकाबन्दी बारेमा चुपचाप लागेको कांग्रेस आज नाकाबन्दी बारे बोल्दैछ । सबै सत्ताका लागी भारतको चाकडीबाज गर्दा रहेछन् । वाह नेपाली राजनीति !

नेपाली राजनीतिक दलहरुको मुख्य उदेश्य सत्ता प्राप्तिकालगि मात्रै रहेछ । जब उनीहरू सत्ता प्राप्त गर्छन तब गफ र घोषणाहरूका चाङ लगाउँछन् । यसले के स्पष्ट पार्छ भने सत्ता जोगाउने भए भारतलाई गाली नगर्नु । भारतको विरोध नगर्नु । भारतलाई नचिडाउनु । नत्र आज एमाले प्रतिपक्षमा हुन्थ्यो र नेपाली कांग्रेसको नेतृत्वको सरकारले मोदी भ्रमणमा यो सरकारले जे जे गर्यो त्यही त्यही गरेको भए एमाले कानका जाली फुट्ने गरी कराउँथ्यो । जसरी अहिले नेपाली कांग्रेस कराईरहेको छ । वाह नेपाली राजनेता !

 • प्रकाश सुनार

  भारतीय धार्मिक सास्कृतिक राजनैतिक आर्थिक बेस्यालय – नेपाली कांग्रेस हो !!
  १. नेपाल मा पितृ तर्पण गर्दा – नेपाल को भुमि अपवित्र रहेको ले पितृ स्वर्ग पुग्दैनन भन्ने बिस्वास ले कांग्रेसी उनीहरु कै देश भारत गएर पितृ तर्पण गरेर आउछन !
  २. नेपाल मा बसेर नेपाली जनता ले छोएको खादैनन् – बरु भारतीय जोगी को खुट्टा को जल घट घटी पिउछन – कांग्रेसी हरु !!
  ३. नेपाल का तिर्थ मठ मन्दिर मा – कुनै कांग्रेसी तिर्थ गर्न जादैन – किन कि नेपाल मै तिर्थ गर्यो भने नेपाल का मन्दिर लाइ फाइदा पुग्छ – नेपाल लाइ फाइदा हुन्छ – त्येसैले आफ्नै देश भारत जान्छन – बद्रीनाथ – केदार नाथ पुगे भनेर नेपाली जनता संग फुर्ति लाइ रहेका हुन्छन !

  कांग्रेस भारतीय राजनैतिक बेस्यालय त हुदै हो माथि उल्लिखित र अन्य थुप्रै कारण हरु ले धार्मिक र सास्कृतिक बेस्यालय पनि हो !
  १ जना कांग्रेसी मर्दा – देश १ खुड्किलो माथि जान्छ ! त्येसैले कांग्रेस को मरण मै नेपाल बाच्ने छ ! नेपाली बाच्ने छन् !!

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]

तपाईको प्रतिक्रिया दिनुस्
नेपालीमा लेख्ने/नलेख्ने(To type in English, press Ctrl+g)

WP-SpamFree by Pole Position Marketing