नेपालीलाई यौन सिकाउन टुँडालमा नांगा चित्र !

erotic-temple-art.JPG

हाम्रा थुप्रै मन्दिरका टुँडालहरुमा यौन गरिरहेका कला देखिन्छन । किन राखिए त ति ? भनाई र विश्वास आआफ्नैखाले छन । हामीले सुन्दै आएको मुख्य कथन चाहिँ के हो भने मन्दिरका त्यस्ता नांगा टुँडालहरुले खराब सोच, भूत प्रेत, पिचास, डंकिनी (बरु यि भनेकै वास्तबिकरुपमा के हुन चाहि थाह छैन है !), बोक्सी, राक्षस र अपसकुनहरुलाई रोकेर मन्दिरभित्र पसन दिँदैन । र देउताको रक्षा गर्छन । भन्न त विषालु सर्प, बिच्छी र अन्य जिवजन्तुलाई भित्र पस्नबाट रोक्छनपनि भनिन्छ । चट्याङ पर्नबाट रोक्छ भन्नेहरुपनि प्रशस्तै हुने रहेछन । त्यस्ता नांगा कलाहरु देखेपछि त्यस्ता खराब तत्व भित्र पस्दैनन भनिन्छ (लाज मान्ने रहेछन कि के हो भूत प्रेतलेपनि !!!) । तर अचम्म, हामीले सुन्दै, देख्दै र विश्वाश गर्दै आएको त्यो भनाई त सत्य होइन रहेछ कि के हो ? नेपालमा रहेका एक जना पूर्व कूटनितिज्ञ त बडो भिन्न तर रोचक तर्क पो गर्छन । उनले त्यसलाई त नेपालीले यौन गर्न नजान्ने प्रसंगसँग पो जोडे । नेपालीले यौन क्रिया गर्न नजानेकोले त्यस्ता कलाहरु कुँदिएको उनको तर्क रहेछ ।  

उनको तर्क अनुसार त्यो बेला यौनको बारेमा नेपाली समाज निकै साँघुरो थियो । यौन बारेमा खुला कुराकानी गर्दा दण्डित नै हुनुपर्थ्यो । त्यो बेला सञ्चार माध्यमपनि थिएनन । फिल्म र भिडियोपनि हुने भएन । परिवारमा लाजको विषय भएपछि बाबु, आमा, दाजु भाइ वा समाजले सिकाउने, सुनाउने कुरापनि भएन । कहिँ, कतै सुन्दै नसुन्ने, देख्दै नदेख्ने गरेपछि यौन गर्नुपर्छ भनेर कसरि थाह पाउने त ? त्यो बेला सबैभन्दा सजिलो र सहज तरिका त्यहि टुँडाललाई बनाए रे त्यति बेलाका धर्म गुरु, कलाकारहरुले । भन्न चाहि त्यस्तै पिचास, भूत रोक्छ, सर्प भाग्छन भनेपछि मान्य भयो मन्दिरमा बनाउन । देउतालाई बचाउन भनेपछि जेपनि स्विकार्य हुने भयो । तर मुल कारण चाहिँ यौनबारे सिकाउन हो रे । 

उनी हुन फँसिस द नोइयल । सन १९५० ताका उनी भारतकोलागि फ्रान्सेली दुतावासमा francis-de-noyelle-012.jpgसांस्क्रितिक सहचारी थिए । त्यो बेला नेपालमा फ्रान्सेली दुतावास थिएन । भारतकैले हेर्थ्यो । पछि उनी नेपालका लागि राजदूतनै भएर गए । तिनै नोइयल हुन जसले अन्नपूर्ण जेठो हिमालमाथि पहिलो पटक भएको फ्रान्सेली आरोहणको सम्पूर्ण योजना मिलाएका थिए भारतमै बसेर ।

करिब आठ महिना अगाडि उनैको निवासमा भेट भएको थियो । त्यतिबेला मुलत: नेपाल-फ्रान्स संबन्ध, त्यो बेलाको कूटनीति, नेपाल-भारत संबन्ध, राणाहरुको सोच, नेपालमा गरिएको पहिलो आरोहण जुन फ्रान्सेलीले गरेका थिए आदि इत्यादी बारे चासो राखियो । त्यहि बेला उनले नेपाल र भारतमा खिचेका निकै पुराना तस्बिरहरु देखाए । उनको एल्बममा हेर्दा त छक्कै परियो । उनले त मन्दिरका टुँडालमा भएका फरक फरक द्रिष्यका बग्रेल्ती खिचेका रहेछन नांगा कलाको फोटो । त्यति धेरै फोटो देखेपछि चासो राखियो किन होला भनेर । हाम्रो जिज्ञासामा बडो चाख दिएर तस्बिरहरु देखाउँदै उनले भने-तपाइँ नेपालीहरुलाई सेक्स गर्न आउँथेन नी । सिक्ने सिकाउने चिज नै, थाह पाउने माध्यम नै थिएन । त्यहि सिकाउन त मन्दिरका टुँडालहरुमा त्यस्ता नांगा कलाहरु कुँदेको नी जताततै” । पहिलो पटक सुनेकोले अचम्म र रोचक दुबै लाग्यो । तर हो होइन दुबै भन्न सकिएन । उनले चाहिँ वास्तबिकता नै त्यहि हो भन्दै थिए ।

तपाइँहरुलाई चाहि के लाग्छ ? के उनको तर्क ठिक हो ?

(पहिलो तस्बिर इन्टरनेटबाट तानिएको हो, दोस्रो चाहिं म आफैँले खिचेको) ।

 • Yam G.C. Kaski

  नेपाली लाई सेक्स गर्न आउँदैन भन्नु हामी लाई बुद्धु बनाउनु हो। नेपाली सेक्स गर्न नजने को भये आज यो गेनेरतिओन कहाँ बाट आयो त। यो त लात लती लाई पनि सिकौनु पर्दैन । पुर्बिये दर्शन म उल्लेख भये का सुर हरु सबै बिदेशी ले चोरेका त हुन नि । आज सेक्स का आसन हरु हाम्रा ॠषि मुनी ले बिकास गरेका त हुन नि।
  हामी सब नेपाली हरु बिविन्न आसन मा सेक्स गर्न पेर्फेक्त छौं । मेरो सम्बन्ध म नै तेस्ले कुर गर्छ भने मैले २२ वटा आसन गरेर तेस्लाई देखौन सक्छु। टेस्ले फुर्ती लगाउनु पर्दैन।

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]


 • nepali la ta sex garna jana pani uni haru ko sex garna kala ra items haru sikauna ti mandir haru ma pahila ka raja maharaja haru la banaya ka hun.

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]

 • khem

  HA THICKKAY HO LA TAHA HA NVARAHOLA……..

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]

 • pj

  dhat mula, yesto pani vanne ho tyesle…???
  hami nepali harulai sex thaha na vaye k tini harulai thaha cha re…????
  yo hamro kala kriti haru ta dherai barsa agadi nai baneko thiyo jaba television nai develop vako thiyena.
  yehi hamro temple haru ma vayeka sex ka aasan herera ta tini harule aajkal BLUE film banayeka HUN.
  same hamro temple ma vayeka POJ haru matra sameteka chan.
  hoina ta sathi ho………..?????????????
  hamrai POJ bata tyetro flim banayera tanna paisa kamayera hamlai nai na ramro vanne……..waieyaat.!!!!!!!

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]

 • beeru chhantyal

  we want 2 know about sex reallyAmit Shreemal: Are you going to continue friendship with him?

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]

 • darshan ale

  kunai kunai nepali harule goreni lai goreko agadi rakhera sex garidiyama balla thaha hunthe hola nepali le sex kasari gardo rai6a bhanne kura hehehehe

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]


 • yo mandirma bhayeko tyo kurale ke dhekhauchha bhane yesle nepalma sarap lyayeko chha tes karan hami aaja samma pani mato muni nai chhau.

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]

 • chandra

  Kho k kho k

  That’s an ancient culture mouments right? The questions comes here if they were ancient cultures, why did our fore father did not follow that culture and why did not we learn from our environments. I am talking about oral sex. The simplest form is mouth sex etc…… what ever you say say. Now tell me who does not want to perform mouth sex at present days. In Nepal also, I recently got my eyes onto Namrata Shrestha Scandle video it was so hot, Namrata lost her self totally sucking ?????’s giant rock hard black cobra type danger coke. ok let’s change the topic. What made dramatical change overnight that we begain to follow our cultures I am exactly talking about mouth sex. Some scientists belive that, these ancient monuments were build for the indication of the future. Actually they were indicating present days. search on google using keyword ” Profecies of Northradamus” Remember earth is suffering from these kinds of different dramatical changes. The End has begun let’s hope human race goes on guys by……..take care

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]

 • chandra

  I agree that Nepali people don’t know how to make sex, like sucking, eating cum, these activities are discussed as artificial sex. Now days people are totally dependent upon artificial equipments. I always like to sit on the room | close room sit in front of the computer, some times I even don’t remember my food also. I never go out and enjoy cool air. Because I get every thing virtually through computer. Understand here that slowly people are going to destroy them self. Any way mouth sex denotes that human has became more wild. You might have heard about a group of American people walking naked around.

  That shit white man is wrong

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]

 • chandra

  actually that white man thinks that if he eats pussy, forces girl to suck his cock. Then he thinks that he is perfect in sex. You might know that Americans has almost lost huminity, they are always wired with machines. They don’t know fillings. I want to ask you that what is the meaning of sex with out filling?

  This things are very old enough stop posting like this
  post some informative post lol

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]

  suraz Reply:

  i am heartly support u chandra jee. do not write that thinks.fasis de noaiel this is urs only narrow think how to gess that.? if u want to be a popular u can clamb our mt. everest ok. do not say that basterd think.

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]

 • chandra

  can any body tell me that did any body did mouth sex at the time of stone ages? Think about Bhagawan Ram and Sita performing mouth sex. Do any book of hindu denotes mouth sex about ram and sita, parbati and siva. So Hinu culture is very much older than this types mandir.

  Don’t even think that Hindu culture is connected with such cultures.

  last thing, Why Lesbians are not denoted in hindu cultures? I am not talking about gay.

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]

 • Bibek Acharya

  thike 6 good good !!!!

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]


 • ok tapai ko ra mero vane kura milyo . nepali lai aru kehi pani chaidaina khali paisa vae pugcha .

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]

 • avishek

  Sirjana itz really good. i agree wid ur comment.
  that us good for satisfaction hmmmmm………
  tek care
  byee.

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]

 • Binesh Bista

  sayad tyo bela dekhi ahile sammaka pustaharulai sametera banaeyaka chitra harulai hamile thik bhayana bhanera bhannu ta uchit nahola.

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]


 • syam manche kai chitra rakhe thik hunthko hola.

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]

 • nepali mailo

  nepalilai sex garna naaaune vaye tyo tudalma chahi kasari chitra banayere? suhaune kura po garnu parchha. bhanna payo bhandaima je pani bhando rahechha yaar. baru tini harule chahi tyo herera janeka holan ki kaso ho sathiharu…….!

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]

 • sherpaji

  1950 agadi pakkai pani nepalharule sex garna jandainan thiyehola, ma yo kurama dui mat chuina tara pakkai pani 1950 pachadi chai ramrarinai sikeka hun moraharule, hainabane 60 barsako antarma 60% janasankhya badnu…. dosro kura french sex ra nepali sex ma derai antar cha hai sathiho,try garnus pahila ani bolnus feri fursad ma aramle ……garnu banda

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]

 • Laxmi

  Nature is the best teacher.
  I don’t believe writer’s comment.

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]

  Madan Reply:

  People should believe.
  The Sex, is a great and essential part of the life, it is infinity. When human has burn then they have human skill that the other people have never teach, how to sex and get a enjoy. They already have knowledge to keep power itself and when they have a emotion then nobody has to teach and learn. how they did, how they are doing and how they will do? It is all types and varieties of the sex whether they are in Bed or they are just standing or anywhere in the part of world. Writer also think and have to tell us: you don’t know about sex and don’t you have skill to keep power by different styles?

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]

 • tulasi subedi

  kala asimit creation ho .vannai parda sex jeeban ko 1 aavinna part ho so,art ma sex hoonu kun naya kura ho haina ra?

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]


 • khaire fori lai pani thaha rahena6 sex kun chari ko nam ho bhanera. gulabi debi g lai chahi man pareko bhaye khare ko kura ma saga samparka gare hun6. ma sikai din6u sex kun chari ho bhanera. samparka ko lagi no.971561307633 UAE dubai

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]

 • madan rai

  janasankhya thorai thiyo . yesto herepachhi

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]


 • janasankya badhaune taqrika hola

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]

 • balkrishna maharjan

  aaur pane photo chhina ra
  and
  photo copy garna k garnu parchha

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]

 • abiral thapa

  timilai bheteta testai garna hunthyo.

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]

 • Chandra

  ok great thing.. it is same.. they are tryting get money ..and sold this things..

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]

 • data

  tyo chahi tyo jamana ko blue film ho tyas jamana ma aajkal ko jasto cd player memory card compact disc thiyena ra ghar ko vittamai khopera blue film banayeko ho

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]

 • Deepak

  Sex malai lag6 sikaunu pardaina !

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]


 • सेक्स बिषेश गरी नेपाली लाई अति चाईने गर्दछ

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]


 • नेपालमा अति सेक्स प्रति ईच्छा राख्ने मानीसहरु पाईन्छन् ।

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]

 • Tanka bashyal

  Manisle janma dekhinai ta kehi pani jandaina. yo pani sikne maandhyam त हो
  tesaile thulo mani bahas garnu aabasyak chhaina.

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]

 • bhuwan

  Nepal ma Besyaalaya hunu parcha

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]


 • Might it virtually instantly? This plant will also be came about via people.

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]

 • Ram kumar karki,

  आज को समएमा sex को बिसयमा तेस्तो सिच्छा को आबेसेक छैन .

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]

 • Ram kumar karki,

  आज को समएमा sex को बिसयमा तेस्तो सिच्छा को आबेसेक छैन .

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]

 • sudip shiwakoti

  ma lai yo kura man parako 6 sabae la dinu va a ko paratkiura ramaro 6

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]


 • manis ko adarvut awasakta madaya sex a au ta mahatao puda basatu ho

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]


 • यदि यो कुरा साचो हो भने,अब मन्दिर मा पनि पूजा गरेर काम छैन!किन भन्दा यस्तो यौन गरेको चित्रहरु मन्दिरमा होइन जस्ले बनायको हो त्यसले आफु सुतने बिस्तारको सिरानी मा राखेर साझ बिहान पूजा गरुन!!

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]

 • nagendra rijal

  ठिकई हो

  मन परो वा परेन: Thumb up 0 Thumb down 0

  [Reply]

1 2
तपाईको प्रतिक्रिया दिनुस्
नेपालीमा लेख्ने/नलेख्ने(To type in English, press Ctrl+g)

WP-SpamFree by Pole Position Marketing